Adwokat Gdańsk - Adwokat Dorota Mączewska-Ptak

Problemy rodzinne

W każdej rodzinie mogą zdarzyć się sytuacje, wymagające interwencji prawnika. Od spraw rozwodowych, po podział majątku po zmarłym członku rodziny, aż do skomplikowanych spraw sądowych, wymagających długiego i starannego przygotowania. W każdych z tych spraw, pomocy może udzielić Pani prawnik Dorota Mączewska-Ptak z Kancelarii adwokackiej w Gdańsku. Specjalnością prawników jest pomoc w trudnych sprawach z różnych zakresów prawa – od rodzinnego, poprzez skarbowe, aż po karne. Najbardziej wymagające ze wszystkich okazują się jednak sprawy rodzinne. Ze względu na dobro dziecka, a także często zawiłe stosunki, nie zawsze można szybko i jednoznacznie rozwiązać dany problem. Oznacza to, że prawnik będzie musiał służyć nam pomocą przez dłuższy czas, niż początkowo można było się tego spodziewać.
 
W jakich sprawach najczęściej występuje adwokat? Na jego zatrudnienie decydują się osoby, które nie potrafią samodzielnie dojść do porozumienia podczas rozwodu. Powodów takiej sytuacji może być dużo. Od walki o pieniądze, poprzez konflikty wyrosłe na tle sprawowania opieki nad dziećmi. Kiedy sprawa trafia do sądu i chodzi o prawa ojców, jak najbardziej należy skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata. Jego znajomość prawa, a także umiejętność odnajdowania się w najtrudniejszych sytuacjach sprawia, że każdy może zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Innymi powszechnie występującymi problemami rodzinnymi, do których adwokat musi zostać zaangażowany jest przemoc. Niestety to bardzo częste zjawisko, które pojawia się zarówno w rodzinach ocenianych przez społeczeństwo jako patologiczne, jak i tych, które postrzegane są jako idealne, ułożone i określane mianem wzorcowych. Przemoc w rodzinie jest częstym powodem wytoczenia spraw sądowych o rozwód i przejęcie opieki nad dziećmi. W wielu przypadkach zostają również zasądzone alimenty, których zadaniem jest zapewnienie środków do życia – dzieciom i małżonce, rzadziej ojcowi.

W dalszym ciągu polskie społeczeństwo jest przekonane o tym, że to właśnie ojcowie są przede wszystkim głównym powodem większości awantur i problemów rodzinnych. Jednak analizując statystyki i sprawy policyjne, dochodzimy do wniosku że z roku na rok przybywa agresywnych kobiet, które siłą biorą to, co dla nich ważne. Sądowe sprawy rodzinne z elementem prawa stanowią dziś przeważającą część wszystkich spraw, którymi zajmują się sądy okręgowe i rejonowe. W dużej liczbie przypadków można było zaoszczędzić sobie konieczności wizyty w gmachu sądu, jeżeli małżonkowie potrafiliby ze sobą rozmawiać. Kiedy tak się nie dzieje, do akcji musi wkroczyć adwokat, reprezentujący prawa ojców lub matek, a przede wszystkim dzieci, jeżeli w tym związku występują. Jednym z powodów, dla których adwokaci nadal są rzadko angażowani do takich spraw, mogą być koszty, które ponieść musi osoba szukająca pomocy prawnej. Możemy jednak zauważyć korzystne zjawisko, polegające na spadku cen wynagrodzeń, których życzą sobie prawnicy. Przyczyniła się do tego coraz większa konkurencja, będąca najczęściej młodymi i ambitnymi prawnikami.
http://www.adwokatgdansk.net
2015-01-13 21:18 1104 Adwokat Gdańsk, Prawnik Gdańsk, Kancelaria adwokacka, Prawo karne, Rozwody, Prawo cywilne, Alimenty, Konwencja Haska, Sprawy Alimentacyjne, Uprowadzenie dziecka, Podzial majątku

Inne artykuły